پنجره پی وی سی چیست انواع مدل وین تک در کرج

پنجره پی وی سی چیست انواع مدل وین تک در کرج, قیمت پنجره دوجداره, خرید پنجره پی وی سی, فروش انواع پنجره در کرج, قیمت پنجره pvc در کرج, مدل پنجره دو جداره

فروش در پنجره دو جداره کرج
پنجره پی وی سی چیست انواع مدل وین تک در کرج, قیمت پنجره دوجداره, خرید پنجره پی وی سی, فروش انواع پنجره در کرج, قیمت پنجره pvc در کرج, مدل پنجره دو جداره
پنجره پی وی سی چیست انواع مدل وین تک در کرج

پنجره پی وی سی چیست انواع مدل وین تک در کرجپلی وینیل کلراید یا پی وی سی (PVC)، نوعی پلاستیک سبک و قوی است که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. با افزودن روان کننده، این ماده بسیار نرم تر و انعطاف پذیر تر از پلاستیک شده است. اگر هیچ روان کننده ای به آن اضافه نشود، ماده حاصل به عنوان یو پی وی سی(UPVC) که همان پی وی سی غیر پلاستیکی است، نامیده میشوند.این ماده در حال حاضر 50 الی 60 درصد در سازه های ساختمانی که به دست بشر ساخته می شود مصرف می شود. در سال های گذشته پی وی سی جایگزین چوب، سیمان و سفال شده است. 

 

پنجره پی وی سی چیست انواع مدل وین تک در کرج

پنجره های دوقلو یا تکی وین تک

پنجره های مدل دوقلویی که در کنار پنجره ای تکی قرار می گیرند جزو رایج ترین انواع هستند. همانطور که اشاره شد دو پنجره به صورت مستقل و با قابی یکسان هستند که یکی از آنها در بالا قرار گرفته و دیگری در پایین و تنها یکی از قاب های آنها می تواند حرکت کرده و به صورت عمودی باز و بسته شود.

چه زمانی از این مدل پنجره استفاده کنیم؟

معمولا این مدل پنجره ها در میان خانه هایی که به سبک قدیمی تر و سنتی تر هستند پرطرفدارتر است. این نوع پنجره های تکی و عمودی می توانند در سبک سنتی دیوارهایی که شیروانی دارند و پنجره ها روی آن به صورت جدا جدا و نه سر هم قرار می گیرند، بسیار کارآمد و مناسب باشند.

علاوه بر تطابق با دکوراسیون سنتی، این نوع پنجره ها دارای نمایی از قاب هایی مجزا هستند. در این حالت شما می توانید به راحتی یکی از آنها را باز و بسته کنید. ویژگی بصری دیگری که این نوع پنجره ها دارند نمای بیرونی مسطح آنهاست به گونه ای که با وجود عدم برجستگی در داخل زیبایی خود را حفظ کرده اند و صفحه ای که در بیرون دیده می شود نیز طرح پنجره را پنهان نگه دارد.

پنجره وین تک

پنجره های کشویی وین تک

عملکرد پنجره های کشویی وینتک نیز مانند پنجره های دوقلو است با این تفاوت که این پنجره ها به صورت افقی باز و بسته می شوند.

چه زمانی از این مدل پنجره استفاده کنیم؟

از آنجا که پنجره های کشویی وین تک به صورت افقی باز و بسته می شوند برای خانه های روستایی و یا دیگر خانه هایی که بیشتر به شکل افقی هستند مناسب تر است. قطعا زمانی که بیشتر تکیه خانه شما به صورت افقی باشد می توانید با استفاده از تعداد بیشتری از این نوع پنجره نمای ساختمان خود را روشن و با منظره ای زیباتر نمایید. در این مدل پنجره نیز مانند پنجره های دوقلو با حرکت دادن یک پنجره بر روی سمت دیگر می توانید آن را باز کنید. نتیجه آن هم این است که شما با دو پنجره به طور مجزا و با عملکردهای متمایز رو به رو خواهید شد؛ بنابراین چنین پنجره ای برای زمانی که به دنبال یک ورقه شیشه ای، یکسان و یکدست هستید مناسب نخواهد بود.

پنجره پی وی سی چیست انواع مدل وین تک

پنجره لولادار

این نوع از پنجره ها بسیار رایج بوده و هم در خانه های سنتی و هم مدرن پرطرفدار است. این نوع پنجره وین تک دارای یک قاب است که به دو طرف گشوده می شود. برای اتصال بین پنجره و قاب هم از لولا استفاده گردیده که باعث می شود دقیقا مانند یک در تاب بخورد با این تفاوت که این نوع پنجره فقط به سمت بیرون باز می شود؛ بنابراین بهتر است که این پنجره را در محلی دور از شلوغی بر روی دیوار نصب کنید چرا که ممکن است با باز کردن این پنجره بر کسی ضربه ای وارد شود.

بازدید : 859 سه شنبه 21 خرداد 1398 زمان : 11:8
مطالب مرتبط
یو پی وی سی کرج
آمار سایت
 • کل مطالب : 513
 • افراد آنلاین : 8
 • آی پی امروز : 116
 • آی پی دیروز : 119
 • بازدید امروز : 707
 • باردید دیروز : 725
 • گوگل امروز : 15
 • گوگل دیروز : 12
 • بازدید هفته : 2,128
 • بازدید ماه : 22,782
 • بازدید سال : 161,713
 • بازدید کلی : 2,783,428